Uncategorized

Definede Balık İşareti ve Balık İşareti ne anlama gelir ?

Balık İşareti, yurdumuz çok sayıda akarsu ve ovaya sahip bir konumdadır. Define balık işareti figürünün kullanılmasındaki en önemli etken ülkemizde akarsuların bol olması, genelde yerleşim yerleri suya yakın konumlanmaktadır. Gömülerin ırmak, küçük dere, çeşme, kaynak suyu, kuyu ve gölet gibi suya yakın alanlara gizlenmesi ulaşılması kolay olmasından kaynaklıdır. Balık define işareti için suya yakın alanlar tercih edilmiş ve defineler bu suların bulunduğu yönlere doğru gizlenmiştir. Balık işareti Hıristiyanlık öncesi dönemde benimsenen ve bereket ile bolluğu simgeleyen bir işarettir. Balık işareti suya yakın alanlarda rastlanırsa bu alanlara define gizlendiğinin habercisidir. Balık işaretinin bulunduğu alanlarda define olma oranı yüzde doksan kadar yüksektir. Bazı durumlarda balık define işaretinin pulları, balığın duruşu, çizimin şekli hazinenin bulunduğu yönü temsil ederken bazı durumlarda hazineye götüren bir şifreli bir harita niteliğindedir. Yurdumuzda trakya bölgesinde bu figür süsleme olarak kullanılmış olsa da çoğunlukla definenin varlığını belirtmektedir.

Define Balık İşareti Çözümü

Define balık işareti çoğunlukla su kenarı, vadi dibi veya bir çeşmenin bulunduğu alana doğru taşınamaz ana kayada kabartma şekilde yapılmış vaziyettedir. Yapılan balık define işareti kabartması adeta canlı bir balığı andırmakta ve çizim birebir balığa benzemektedir. Kesinlikle doğa yapımı olmayıp tamamı ile el işçiliğidir ve bu işaretin insan tarafından yapıldığı net olarak anlaşılmaktadır. Bir kayanın üzerine gizlenmiş şekilde definede balık işareti yapılmış ise balığın pul, gözleri ve ağız yapısı iyice incelenmelidir. Balık define işareti bulunan bölgede çeşme, kaynak, dere, ova ve kuyu kenarları ayrıntılı olarak araştırılmalıdır. Çoğunlukla balığın başının gösterdiği yer sunun bulunduğu alana doğrudur. Bu bölgede belirtilen kuyu veya çeşme gizlenen bir mahzene işaret edilmektedir. Bu mahzen bazen suyun içerisine doğru yapılmıştır. Mahzen dikey sarp kayalık şeklinde bir alan içerisinde yapılmış vaziyettedir ve bu mahzenin içerisinde gizli bölgelere definede balık işaretinin hazinesi gizlenmiştir. Balık işareti define için bazı durumlarda başka işaretler ile bağlantılı olarak çözümlenmektedir. Eğer balık işaretine yakın bir alan da haç işareti bulunmakta ise bu haç işaretinin uzun kolu ölçü almak için kullanılır. Her santim başına tahmini olarak 1 metre ilerlenir. Genelde balığın ağzının gösterdiği bölge haç işaretinin santimlik uzunluğuna göre ilerlenerek şelale, kuyu ve çeşme aranarak çalışma yapılır. Yine balığın yanında bir oyma bulunmakta ise oymanın balığa uzunluğu balığın gösterdiği yöne doğru ne kadar mesafe ilerleyeceğimizi göstermektedir.

Definede Balık İşareti

Anadolu’dan zorunlu göç döneminde ayrılan bir kısım mülteciler giderken ziynet eşyalarını yanlarında götürememişlerdir. Bu durum da değerli eşyalarını ileriki zamanda tekrardan gelip almak amacıyla bir kısım balık işaretleri ile altın ve mücevherlerini ovaların bulunduğu alanlara gizlemiştir. Tam da bu durumda ülkenin jeopolitik yapısı nedeniyle bir kısım oyma define balık işaretleri suyun altında kalmış ve bir daha gizlenen ziynet eşyaları gün yüzüne çıkmamıştır. Zamanın ilerlemesi ile bu akarsu ve göller kurumuş veya taşkınlar azalmıştır. Böylesi bir durumda tekrardan gün yüzüne çıkan bu balık işareti asırlardan beri bekleyen hazinenin birilerine servet olarak dönmesi anlamına gelmiştir. Bir kayada balık define işareti suların çekilmesi ile ortaya çıkmış ise bu işaret kesinlikle mükemmel bir definenin habercisidir ancak bu definede balık işaretinin işçiliği ağırdır. Ancak verilecek emeğin karşılığı oldukça yüksektir.

Balık Define İşareti

Balık define işareti doğru okunmalı ve yön tayini iyi yapılmalıdır. Balığa yakın bulunan akarsu, kaynak, ova, kuyu veya şelale tespit edildikten sonra muhtemel çalışma yapılacak alanlar diğer define işaretleri ile pekiştirilmelidir. Adrenalin altın arama dedektörleri bu bölge ayrıntılı olarak araştırılmalıdır. Adrenalin define arama dedektörleri ve adrenalin alan tarama cihazları ile yapılan arama sonrasında tespit edilen yerler ile ilgili yapılacak işlemler için resmi kuruluşlara başvuruda bulunulmalıdır. Yer tespitinin ardından kazı işlemi için alınan yasal izinler sonrasında yapılacak olan kazılar sonrasında ciddi anlamda servetler kazanılabilir. Balık işaretinin hem hazinesi, hem de hediyesi çok ama çok değerlidir. Bu nedenle böylesi bir define işaretini bulmaya nasip olan kimse ciddi anlamda çalışma yapmalı ve olası kazı öncesinde gerekli resmi izinleri almalıdır.

Define Nerelerde Aranır?

En iyi altın dedektörüne sahip olsanız da yerin altı boşsa herhangi bir sonuç elde etmeniz mümkün değildir. Yapmanız gereken ilk önce arazi seçimini doğru yapmaktır. İnsanlar gömülerine kolayca ulaşabilmek için saklama alanlarına bazı işaretler bırakmış olabilir. Define işaretleri arasında; matematiksel semboller, hayvan figürleri vardır. Bunun yanı sıra toprağın gevşek yapıda olduğu noktalarda ve güneş ışınlarının vurduğu alanlarda, define bulma ihtimalinin daha yüksek olduğu söylenebilir.

Doğru Dedektör Seçimi Nasıl Yapılır?

Define ararken kullandığınız dedektör modelleri, başarıya giden yoldaki en önemli unsurdur. Yapmanız gereken cihaz seçimini titizlikle gerçekleştirmektir. İkinci el cihaz almaya kalktığınızda, dedektörün durumundan ve sorunsuz çalışacağından emin olamazsınız. Cihazın arızalı olması halinde verdiğiniz para boşuna gidebilir. Bu nedenle seçiminizi doğru bir firmadan yana yapmalısınız. Adrenalin Dedektör olarak sizi en kaliteli cihazlarla buluşturmaktayız. En iyi altın dedektörü modellerinin sunduğu üstün özellikler, işinizi büyük ölçüde kolaylaştırır.

%100 Güvenilir Ödeme ?

Hızlı ve Ücretsiz Kargo ?

Profesyonel ve Test Edilmiş?

7/24 Müşteri Destek Hattı?

info@eXtremeDetector.com +90 530 139 25 68

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir